Google Analytics
34
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
DJ & Producent > Genelec seria The Ones
16-05-2017

Genelec seria The Ones 

Nowa seria powstała na bazie odsłuchu 8531. Konstrukcja dwóch nowych modeli opiera się na referencyjnym monitorze, którego właściwości przeniesione zostały do mniejszych jednostek. Tym samym najnowsze rozwiązania technologiczne marki Genelec dostępne są dla właścicieli mniejszych reżyserek.

 

Genelec zaprezentował nową serię monitorów koaksjalnych – The Ones. W jej skład wchodzą trzy modele. Wielokrotnie nagradzany 8351 oraz dwie nowe, mniejsze konstrukcje: 8341 i 8331. Podobnie jak pierwszy monitor, tak i nowe oferują nam schowany za obudową głośnik niskotonowy w technologii Directivity Controlled Wave. Tym samym przedstawiciele serii mogą pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie, a za odpowiednie odizolowanie ich od powierzchni odpowiadają podstawki IsoPod, które umożliwiają również dostosowanie kąta nachylenia monitorów względem realizatora. Monitory 8341 i 8331 są niewiele większe od modeli 8040 i 8030. Monitory bliskiego pola, z racji zastosowania głośników koaksjalnych umożliwiają stworzenie wiarygodnego odsłuchu w niewielkich pomieszczeniach. Nawet jeśli odległość od głośników do realizatora wynosi jedynie 40 cm, to nie stracimy precyzji i możemy wierzyć temu co słyszymy. Jednak małe nie oznacza gorsze, ponieważ nowe modele oferują niewiarygodnie wysoki poziom ciśnienia akustycznego jak na swoje rozmiary, tj. 104 dB dla 8331 i 110 dB dla 8431. Ponadto 8331 grają od 45 Hz, a 8441 od 40 Hz. Obydwa modele oferują również analogowe i cyfrowe złącza, są kompatybilne z technologią Smart Active Monitoring oraz oprogramowaniem kalibracyjnym Smart Active Monitoring w wersji drugiej.


PRODUCENT: Genelec - www.genelec.com

DYSTRYBUTOR: Konsbud Audio - www.konsbud-audio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Genelec 8430A IP SAM

Głośniki 8430A można spokojnie zaliczyć do dobrej jakości monitorów bliskiego pola, które dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym dają bardzo dobre brzmienie. Małe rozmiary oraz waga stanowią idealne rozwiązanie zarówno do domowego projektowego studia, jak i dużego studia nagrań jako monitory bliskiego pola.

Genelec 8010A

Genelec jest producentem monitorów studyjnych, który przez lata zdobywał swoją pozycję na rynku. Przez ten czas firma stworzyła wiele autorskich rozwiązań. Konstrukcje producenta znajdziemy w setkach reżyserek na całym świecie. Czasem jednak realizatorzy muszą ruszyć w plener i również tam chcą mieć wiarygodny odsłuch. Właśnie dla nich powstał model przenośnych monitorów o nazwie 8010A.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)