Google Analytics
22
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
DJ & Producent > Aphex CX 500
14-12-2014

Aphex CX 500Firma Aphex zaprezentowała nowy kompresor, będący również bramką.

 

Aphex CX 500 jest kombinacją urządzeń Logic-Assisted Gate i EasyRider. Bramka i kompresor zostały zaprojektowane tak, aby współpracowały ze sobą jak zintegrowany system: uruchomienie bramki chroni kompresor przed wzmocnieniem sygnału, gdy ta próbuje go obniżyć. Pisząc ściślej, redukcja wzmocnienia jest zamrożona w czasie, gdy pracuje bramka. Pozwala to uniknąć niepożądanych skoków poziomów.

 

Wśród parametrów, które możemy kontrolować w kompresorze, znajdziemy próg (od 0 dBu do +20 dBu) i powrót zadziałania kompresora (od wolnego do szybkiego) oraz wzmocnienie sygnału na wyjściu (od –6 dB od +20 dB). Współczynnik kompresji jest zależny od progu zadziałania oraz sygnału na wejściu i może mieć wartość od 1:1 do 4:1.

 

Bramka umożliwia kontrolę progu zadziałania (od –60 dB do +27 dB), czasu otwierania (od  usms do 4,5 ms), podtrzymania (od 500 us do 64 ms), zamykania (od 8 ms do 2 s) i głębokości działania (od 0 dB do 80 dB).

 

Producent, oprócz niezbędnych potencjometrów, umieścił w urządzeniu również diody informujące o pracy bramki lub kompresora.


PRODUCENT: Aphex - www.aphex.com

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Aphex Microphone X

Mikrofon firmy Aphex, jako iż jest urządzeniem używającym do komunikacji z komputerem jedynie modułu USB, jest jednocześnie miniinterfejsem audio wyposażonym w płynnie regulowane wzmocnienie sygnału mikrofonowego oraz słuchawkowego.

Aphex Exciter

Model Exciter jest dwukanałowym procesorem psychoakustycznym wyposażonym w dobrze znane i pracujące niezależnie układy big bottom oraz aural exciter. Exciter przeznaczony jest do tonów wysokich, zaś big bottom – jak sama nazwa wskazuje – współpracuje głównie z dolnym pasmem.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)