Google Analytics
70
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Gadzety > Zoom Q8
25-02-2015

Zoom Q8 

Firma Zoom zaprezentowała nowe urządzenie pełniące funkcję rejestratora audio/wideo.

 

Nowe urządzenie firmy Zoom to połączenie kamery wyposażonej szerokokątny obiektyw o polu widzenia wynoszącym 160°, 4-kanałowego rejestratora audio z zewnętrznym mikrofonem X-Y.

 

 

Q8 wyposażony został w specjalnie zaprojektowany mikrofon X-Y, który jest kompatybilny z innymi rejestratorami producenta, takimi jak: H5 lub H6. Urządzenie pozwala nam na rejestrowanie materiału audio w jakości 96 kHz przy rozdzielczości 24 bit. Łącznie możemy zarejestrować cztery ślady; dwa pochodzące z mikrofonu i dwa dodatkowe wprowadzone przez gniazda XLR. Do tego producent wyposażył rejestrator w filtr górnoprzepustowy, funkcję automatycznego ustawiania poziomu wejściowego, kompresor i ogranicznik.

 

 

Zoom Q8 oferuje nam możliwość zarejestrowania materiału wideo w rozdzielczości  2304 x 1296 pikseli przy  30 klatkach na sekundę. Natomiast po zmniejszeniu jakości obrazu do 720p, możliwe staje się rejestrowanie obrazu z maksymalną liczbą klatek na sekundę wynoszącą 60. Za rejestrowanie wideo w Q8 odpowiada szerokokątny obiektyw F2.0 z trzema ustawieniami gamma.

 

 

Zoom Q8 jest w pełni przenośnym urządzeniem, które możemy również zamontować na statywie mikrofonowym. Rejestrowany materiał zapisywany jest na kartach pamięci SD, SDHC lub SDXC o maksymalnej pojemności równej 128 GB. W razie potrzeby zapisane dane możemy zgrać na komputer wykorzystując w tym celu port USB. Przed zgraniem obejrzenie zarejestrowanego materiału ułatwi nam dotykowy ekran LCD. Jest to ekran, który możemy obracać, więc podczas rejestracji ułatwi nam on również podgląd materiału niezależnie od ustawienia kamery.

W razie potrzeby z kamerą możemy używać innych mikrofonów, które znajdziemy w ofercie japońskiego producenta.


PRODUCENT: ZOOM - www.zoom.co.jp

DYSTRYBUTOR: Sound Service - www.sound-service.eu

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


ZOOM ARQ

Zoom ARQ to jedno z tych urządzeń, obok których trudno przejść obojętnie. Futurystyczny wygląd oraz liczba funkcji, które mogą przyprawić o zawrót głowy, sprawiają, że zdecydowanie wyróżnia się na tle innych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku.

ZOOM U-44

Interfejs Zoom U-44, mimo małych rozmiarów oraz stosunkowo niskiej ceny, okazał się bardzo uniwersalnym urządzeniem, które pozwala nagrywać w wysokiej jakości (przy odpowiednim ustawieniu mikrofonów i akustyce).


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)