Google Analytics
46
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> TW AUDiO
28-01-2018

TW AUDiOBernhard Wüstner - współwłaściciel i dyrektor zarządzający TW AUDiO

 

TW AUDiO - Rodzinny interes

Wywiad z Bernhardem Wüstnerem

 

W dniu 21 listopada 2017 roku, mieliśmy przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w zamkniętej prezentacji systemu liniowego VERA20 marki TW AUDiO, która odbyła się w Rothenbach-Halle w mieście Kassel.

 

W trakcie prezentacji, która przedstawiła w warunkach bojowych system liniowy VERA20, udało nam się porozmawiać z Bernhardem Wüstnerem, dyrektorem zarządzającym i współwłaścicielem marki TW AUDiO. Jeśli jesteście Państwo ciekawi, co dr Bernhard Wüstner miał do powiedzenia odnośnie spotkania, nowego systemu liniowego i branży, to zachęcamy do lektury.

 

Arkadiusz Kowalski, MiT: Prezentacja systemu odbyła się w zamkniętym gronie na specjalne zaproszenie. Dlaczego? Czy ma to związek ze strategią marketingową TW AUDiO?

Bernhard Wüstner: Ideą było zaprezentowanie VERA20 w pierwszej kolejności wyspecjalizowanej publiczności, to znaczy zaznajomionym użytkownikom, dealerom i dystrybutorom z Europy. Możesz być pewny, że w takim gronie otrzymasz wnikliwy feedback. To pierwszy krok planu marketingowego lub – jeśli wolisz – rodzaj próby przed kolejnymi publicznymi prezentacjami na całym świecie.

 

VERA20 to kompaktowy system liniowy do zastosowania instalacyjnego oraz scenicznego.

 

Wasze produkty wyróżniają się na tle konkurencji. Zapewnił pan przed prezentacją, że VERA20 zaskoczy mnie pozytywnie. Muszę przyznać, że odsłuch był dla mnie miłą niespodzianką. Czy mógłby pan opowiedzieć, jak powstał prezentowany system liniowy i dlaczego? Jakie czynniki w branży miały wpływ, aby go stworzyć. Własna wizja, zapotrzebowanie rynku odzwierciedlane przez zapytania realizatorów odnośnie konkretnego brzmienia, łatwości montażu?

 

Przede wszystkim kluczowe jest to, aby zrozumieć potrzeby użytkowników; jaki produkt potrzebują i do jakich zastosowań; jakie są wymagania w zakresie SPL, rozmiaru, wagi. Im dokładniej zrozumiesz ogólny obraz, tym lepiej możesz zdefiniować zmienne w rozwoju głośników i tym lepiej możesz odróżnić swoje produkty od innych. Tym niemniej, aby przenieść wszystkie te pomysły na głośnik, potrzeba sporo doświadczenia, czasu, pasji, a w szczególności determinacji, żeby pójść krok dalej. Wszystkie nasze głośniki są wysoce wydajnymi produktami, które mają zachowany odpowiedni stosunek wielkości, wagi oraz wydajności w połączeniu z wysokiej jakości wykończeniem i pierwszorzędną jakością dźwięku.

VERA20 to najnowszy produkt, który stawia poprzeczkę jeszcze wyżej. To nowy, kompaktowy system liniowy do zastosowania instalacyjnego oraz scenicznego o szerokości obudowy zaledwie 60 cm, wyposażony w dwa dziesięciocalowe przetworniki średnio-niskotonowe oraz dopiero co opracowany falowód wraz z driverem kompresyjnym o średnicy 1,4 cala.

W porównaniu z typowymi podwójnymi ośmiocalowymi systemami o podobnym rozmiarze i wadze te dwa dziesięciocalowe przetworniki VERA20 są w stanie odtworzyć do 6 dB więcej w zakresie niskich częstotliwości z mniejszymi zniekształceniami. Te właściwości umożliwiają szeroki zakres zastosowań, od małych instalacji, np. w teatrach, aż po średnie występy na żywo.

 

Montaż systemu liniowego jest wyjątkowo skuteczny w swojej prostocie. Jak doszło do jego powstania?
System montażu VERA20 jest rozwinięciem systemu podwieszania w gronie opracowanego na potrzeby VERA36. Choć już system VERA36 był niezrównany i prosty w użyciu, to byliśmy w stanie ulepszyć go jeszcze bardziej. Nie będę ukrywał, że wymaga to sporo doświadczenia oraz zaawansowanej technologii. Jest takie stare powiedzenie: „sprawienie, aby coś wyglądało na proste, jest najtrudniejszym zadaniem”. Wierzymy, że ten nowy system montażu zrobi różnicę i użytkownicy to docenią.

 

 

Tekst i zdjęcia

Arkadiusz Kowalski

Muzyka i Technologia


PRODUCENT: TW AUDiO - www.twaudio.de

DYSTRYBUTOR: M.Ostrowski - www.mostrowski.pl

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
2/ 2018
ZAMÓW

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


TW AUDiO C15

Pasywny monitor sceniczny to nie tylko znakomity monitor podłogowy, lecz także produkt multifunkcjonalny – bez problemu użyjemy go jako sidefill, drumfill czy też zestaw nagłaśniający na niewielkiej imprezie.

TW AUDiO TW AUDiO M6, M8 i M15

Dobrze zaprojektowane i znakomicie wykonane produkty „made in Germany”, bazujące na wysokiej klasy głośnikach pochodzących od renomowanych włoskich producentów.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)