Google Analytics
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Shawn Mendes postawił na Adamsona
31-05-2017

Shawn Mendes postawił na Adamsona26 października 2016 r., Nowy Jork, wschodząca gwiazda kanadyjskiej sceny muzycznej, Shawn Mendes, zakończył swoją trasę koncertową po Kanadzie i USA, której towarzyszyło potężne brzmienie serii E Adamson Systems.

 

„Nigdy przedtem nie korzystałem z tego systemu, ale wielokrotnie słyszałem Adamsona w akcji i wiedziałem, że to sprzęt najwyższej jakości – wyjaśnia Tom Wood, realizator FOH Mendesa. W trakcie rozmów z Eight Day Studio (dostawcą sprzętu), dowiedziałem się jak elastyczny potrafi być system. Wiedziałem, że to będzie to i że jakość dźwięku będzie unikalna.”

 

System w konfiguracji: Seria E, systemy liniowe Serii S oraz subwoofery, towarzyszył muzykowi podczas całej trasy koncertowej. Na większych obiektach wykorzystaliśmy setup L-R zbudowany z 12 modułów E15 i 3 modułów E12 oraz 16 subwooferów E119 podwieszonych w klastrach po osiem sztuk. Brzmienie najniższego pasma zapewniało kolejne 16 subwooferów E119 stackowanych na podłożu. Frontfill był zbudowany z zestawów S10.

 

„E119 to prawdopodobnie jeden z najlepszych subwooferów, na jakich miałem okazję pracować” – dodaje Wood. „To zdumiewające jak potężne brzmienie wydobywa się z tego sprzętu.”

 

Aby zapewnić fanom niezapomniane wrażenia, koncert finałowy został zagrany przy 270 stopniowym pokryciu. Dwa dodatkowe grona złożone z 8 modułów S10 zastosowano by rozciągnąć powierzchnię nagłaśnianą. Posłużono się także dodatkowymi delayami podwieszonymi za i ponad stanowiskiem FOH, aby zapewnić nagłośnienie na miejscach zasłoniętych tablicą wyników. 

 

„Poprzeczka została podniesiona odpowiednio wysoko, tak aby zaspokoić oczekiwania słuchaczy podczas koncertu – tłumaczy Wood.  Zapewnienie tej samej jakości odbioru dźwięku z przodu i z dala od sceny jest niezwykle trudnym osiągnięciem. Z Adamsonem znaleźliśmy złoty środek.”

 

System nagłośnienia był bardzo łatwo dopasowywany do mniejszych przestrzeni, poprzez  użycie podwieszanych subwooferów i subcompactowego systemu S10 jako outfill.

 

Od dwóch lat pracuję z Shawnem nad jakością „jego” dźwięku – tłumaczy Wood. Zaczynaliśmy od  pustej, białej kartki, a teraz kiedy mamy do dyspozycji Adamson, efekt jest piorunujący.


PRODUCENT: Adamson - www.adamsonsystems.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Adamson M15

Jakość generowanego przez M15 dźwięku jest co najmniej bardzo dobra, jeśli nie powiedzieć, że znacząco odbiega od innych konstrukcji tego typu, oczywiście na plus. Przede wszystkim wyjątkowo wyrównana odpowiedź amplitudowa i brak tendencji do generowania buczących częstotliwości, są wyjątkowymi atutami tej konstrukcji.

Adamson Point 8

Kolumny oferują bardzo jasne i przejrzyste górne pasmo, przy mocy szczytowej na poziomie 1200 W. Ponadto jest to sprzęt porządnie skonstruowany i dość uniwersalny. Niezależnie, czy kolumny będą używane jako element instalacji, czy też jako odsłuchy typu wedge lub cześć systemu nagłośnieniowego, jestem pewien, że w każdym zadaniu poradzą sobie znakomicie.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)