Google Analytics
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> Prawdziwy świat SPL
26-03-2018

Prawdziwy świat SPL 

Prawdziwy świat SPL

 

14 marca nasza Redakcja miała niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w interesującym wydarzeniu, jakim była prezentacja profesjonalnych rozwiązań line array z rodziny Meyer Sound Leo: kompaktowego systemu Lina oraz średniej wielkości Leoparda. Spotkanie zostało zorganizowane przez polskiego dystrybutora marki – firmę Polsound, w łódzkim klubie Wytwórnia.

 

Prezentacja zaczęła się punktualnie o 10.30, a gości przywitali przedstawiciele firmy Polsound – Paweł Daszkiewicz oraz Paweł Danikiewicz, który dodatkowo tłumaczył wszystkie wystąpienia. Gośćmi specjalnymi byli dobrze znani naszym czytelnikom Scott Gledhill i Jose Gaudin z firmy Meyer Sound [wywiad z Jose można przeczytać w MiT 09/2015]. W tym miejscu warto wspomnieć, że Jose jest autorem aplikacji Compas Go na tablety oraz algorytmu Auto Splay wykorzystywanego w oprogramowaniu Meyer Sound MAPP XT, a przy okazji pilotem śmigłowca.

 

 

Spotkanie tradycyjnie podzielono na dwie części, teoretyczną i praktyczną. Organizator zadbał jednak o to, aby każda z nich była maksymalnie atrakcyjna i przygotował bogaty program dnia. Scott i Jose poruszyli szereg ciekawych treści, które spotkały się z dużą uwagą licznie przybyłych gości. Uczestnicy mogli zapoznać się z historią firmy, jej osiągnieciami, innowacyjną technologią oraz współczesną działalnością. Wspomniana została między innymi wieloletnia i owocna współpraca z zespołem Metallica czy takimi gigantami jak Apple oraz Skywalker Sound. Panowie przedstawili także (w głównej mierze Jose) zagadnienia związane z pomiarami SPL systemów nagłośnieniowych, ich wiarygodnością, różnymi metodami pomiarów i podejściem firmy Meyer Sound do tego tematu. Omówiono kwestie dystrybucji sygnału, zasilania, kontroli dźwięku, optymalizacji systemów i rozwiązania w zakresie predykcji, projektowania oraz uzyskiwania optymalnych osiągów w trakcie pracy.

 

 

Po części teoretycznej przyszła pora na odsłuchy, czyli to, co wszyscy lubią najbardziej. Uczestnicy mogli nie tylko poznać możliwości i doświadczyć brzmienia systemów Lina i Leopard na różnorodnym materiale muzycznym, mogli także stanąć za konsoletą i skorzystać z opcji live mixing na przygotowanych systemach. Przestrzenie  Klubu Wytwórnia doskonale nadają się do tego typu prezentacji dzięki czemu można było usłyszeć wszelkie niuanse brzmieniowe płynące z głośników Leoparda i Liny. W przypadku obu systemów można mówić o dźwięku najwyższej próby. Cechuje je niesamowita wierność przekazu, selektywność i dynamika. Skuteczność Leoparda jest imponująca i nawet przy wysokich poziomach gwarantuje nadzwyczaj niski poziom zniekształceń. W tej kwestii znakomicie wypadła również kompaktowa Lina, która dodatkowo zachwyciła nas mocnym i precyzyjnym przetwarzaniem dolnego pasma. Należy dodać, że prezentowane tego dnia systemy nie podlegały żadnym dodatkowym procesom optymalizującym.

 

 

Przy okazji prezentacji można było również obejrzeć inne produkty z oferty dystrybucyjnej firmy Polsound, między innymi konsolety DiGiCo oraz systemy bezprzewodowe Shure. Trzeba podkreślić wzorcową organizację wydarzenia – wszystko było zapięte na ostatni guzik i, co równie ważne, żadne pytanie tego dnia nie pozostało bez odpowiedzi, gdyż nawet w przerwie przedstawiciele firmy Meyer Sound i polskiego dystrybutora chętnie dzielili się swoją wiedzą i dyskutowali z uczestnikami prezentacji.

 

 

Warto dodać, że firma Polsound przygotowała tego dnia dodatkową niespodziankę dla uczestników. Wśród gości rozlosowano jedno wyjątkowe zaproszenie dla dwóch osób na koncert Metallica w Polsce (28 kwietnia w krakowskiej Tauron Arenie). Koncert zostanie połączony ze spotkaniem z „Big” Mickiem Hughesem, legendarnym realizatorem zespołu Metallica.

CAŁY TEKST TEGO ARTYKUŁU
można przeczytać w Magazynie
Muzyka i Technologia
4/ 2018
ZAMÓW


GALERIA ZDJĘĆ


PRODUCENT: Meyer Sound - www.meyersound.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

CZYTAJ TAKŻE:NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Meyer Sound Galaxy

Galaxy to niewątpliwie duży krok naprzód w dalszym rozwoju rodziny Meyer Sound Galileo. Nie jest to zabawka dla małych chłopców. To bardzo potężne narzędzie, które pozwoli okiełznać nie tylko system nagłośnieniowy spod szyldu Meyer Sound – jakkolwiek do tego właśnie został stworzony – ale i każdy inny, o ile oczywiście użytkownik zna się na rzeczy.

Meyer Sound MJF 210

Monitor MJF 210 wyposażono w dwa identyczne głośniki 10'' i w driver średnio-wysokotonowy z firmową tubą, wykonaną z aluminium. W monitorze zastosowano trzy oddzielne końcówki mocy pracujące w klasie D, z których każda zasila pojedynczy głośnik.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)