Google Analytics
38
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Hippotizer Taiga na rozdaniu Tony Awards
12-09-2016

Hippotizer Taiga na rozdaniu Tony Awards 

Przyznano Tony Awards, czyli nagrody dla twórców teatralnych. Ceremonia miała miejsce w nowojorskim Beacon Theatre. Oglądane przez miliony widzów show łączyło wykonywane na żywo fragmenty popularnych broadwayowskich sztuk z pompą i elegancją czerwonego dywanu.

 

Tłem dla całego wydarzenia był zestaw funkcjonalnych ścian ledowych wysokiej rozdzielczości ustawionych z tyłu sceny. Koordynacją wszystkich ścian wideo zajęły się media serwery Hippotizer V4, a dokładnie model Taiga. Serwery były zaprogramowane i obsługiwane przez Petera Ackena, który połączył ze sobą mieszankę zdjęć i filmów. Jak zwykle w przypadku dużych imprez na żywo, system backupowy, składający się z czterech media serwerów Taiga, tworzył równolegle kopie zapasowe, aby w razie potrzeby natychmiast przełączyć się na backup.

Z uwagi na mocno ograniczony czas na zaprogramowanie całości na miejscu Peter Acken przygotował większość materiału w biurze przy użyciu wizualizera wbudowanego do Hippotizera. Wizualizer został użyty do wyświetlania dziesięciu wyjść i stu sześćdziesięciu warstw mediów na modelu 3D w czasie rzeczywistym, dzięki czemu Acken i jego zespół mogli zaprogramować większość show jeszcze przed przybyciem do teatru. Już na miejscu wizualizer wciąż był przydatny – wykorzystano go do podglądu zmian bez zakłócania trwających prób.

 

 

Kolejnym wyzwaniem było zarządzanie mediami. Nowe media były stale dostarczane podczas prób (często podczas trwającej próby z inną częścią widowiska) i musiały być jak najszybciej importowane do Hippotizera. Hippotizer V4 oferuje kilka sposobów, aby przyspieszyć przepływ mediów. Wszystkie pliki wideo były stworzone przy użyciu kodeków HAP. Ten popularny kodek łączy dobrą jakość obrazu z niezrównaną szybkością odtwarzania, co czyni go idealnym do wydarzeń na żywo. Kodeki HAP mogą być tworzone w wielu popularnych programach do edycji wideo. Hippotizer V4 odtwarza pliki HAP bez ich transkodowania, co znacznie skraca czas od renderowania zawartości do odtwarzania na ekranie.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć przepływ treści, Hippotizer automatycznie przesyłał wszystkie nowe materiały z dysku sieciowego do jednego watch folderu. Każda część treści miała swoją pozycję na mediamapie jako część nazwy, co umożliwiło Hippotizerowi automatyczne umieszczanie każdego z setek klipów w odpowiednim miejscu. Następnie za pomocą sieci 10 Gb media były automatycznie przekazywane do wszystkich hippotizerów przez HippoNet. Zautomatyzowany obieg i dystrybucja danych oznacza, że dziesiątki zmian wprowadzanych jednocześnie w wielu elementach dla wielu scen są natychmiast aktualizowane w zaprogramowanym show.


PRODUCENT: Green Hippo - www.green-hippo.com

DYSTRYBUTOR: P.S. Teatr - www.teatr.com.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)