Google Analytics
62
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
> HK Audio w brytyjskim ratuszu
28-11-2015

HK Audio w brytyjskim ratuszuW odrestaurowanym, gotyckim ratuszu w angielskim mieście Rochdale zdecydowano się na zastosowanie systemu nagłośnieniowego Contour marki HK Audio.

 

 

Sala, w której realizowano projekt nagłośnieniowy, powstała w 1871 roku. Jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych jaką możemy odwiedzić w budynkach użyteczności publicznej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Mając to na uwadze, Rada Miasta postanowiła skorzystać z pomocy specjalistów pracujących dla National Stage Technology (NST) przy doborze i wdrażaniu rozwiązań akustycznych.

 

Kluczem do sukcesu było znalezienie systemu PA, który zapewni najlepszą jakość dźwięku dla różnorodnych wydarzeń artystycznych, zapewni zrozumiałość mowy w trakcie konferencji, a także wkomponuje się w otoczenie – nie odwracając uwagi uczestników od zabytkowych, ręcznie malowanych ścian, paneli sufitowych jak i witraży.

 

Specjaliści z NST z uwagi na owocną współpracę HK Audio w przeszłości i odbytych konsultacjach z inżynierami niemieckiego producenta zdecydowali się na zastosowanie sześciu systemów PA CONTOUR CT 108 w zabytkowej sali. Po decyzji na miejscu pojawił się oficjalny dystrybutor marki HK Audio na terenie Anglii firma Neville Raine i zaprezentowała wybrany system w praktyce. Po chwili oczywistym dla zebranych realizatorów było, że dokonali słusznego wyboru. Osiągnięte zostały wszystkie wytyczne co do wyboru nagłośnienia.

 

Wybrane nagłośnienie zamontowane zostało na dostosowanych na potrzeby projektu wspornikach MS 1, które pozwoliły na umieszczenie głośników pod odpowiednim kątem, tak aby pokryły dźwiękiem całą historyczną salę, a uczestnicy wydarzeń nie mieli problemów ze zrozumieniem mowy.


PRODUCENT: HK Audio - www.hkaudio.com

DYSTRYBUTOR: Amtec - www.amtec.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE INSTALACJE

ARCHIWUM


TESTY


HK Audio L3 112 FA/L SUB 1500A

Ogólnie rzecz biorąc, tandem L3 112 FA/L SUB 1500 A sprawdzi się w bardzo szerokim zakresie zastosowań – oczywiście biorąc pod uwagę liczbę poszczególnych modułów – od nagłośnienia koncertu czy potańcówki, poprzez prezentacje i prelekcje, na rozmaitego rodzaju eventach kończąc. To system solidny – tak brzmieniowo, jak i konstrukcyjnie – i bardzo uniwersalny.

HK Audio Premium PR:0 12 XD

Jest to kolumna zdecydowanie wielozadaniowa, która bez najmniejszego problemu poradzi sobie zarówno w roli satelity, samodzielnego nagłośnienia czy odsłuchu scenicznego, i odpowiednio użytkowana może być najlepszym kompanem w pracy na długie lata.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)