Google Analytics
146
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Counter-Strike z ARAM
26-08-2015

Counter-Strike z ARAM 

Wielka impreza, którą właściwie można spokojnie porównać z galami boksu zawodowego, albo innymi halowymi wydarzeniami, na które tłumnie stawiają się tysiące kibiców spragnionych sportowych emocji.

 

Doskonała organizacja, potężna hala Lanxess Arena, jedenaście tysięcy widzów oraz internetowe relacje, które w szczytowych momentach oglądało grubo ponad… milion osób. Ciężko uwierzyć, że to wszystko dla kilku gości strzelających do siebie na ekranach komputerów.

 

 

W ostatni weekend ESL zorganizowało największy i najchętniej oglądany turniej Counter-Strike: Global Offensive w historii.

Było to pierwsze wydarzenie stworzone przez ESL wyłącznie dla tej gry. Dziennie Lanxess Arenę odwiedzało 11000 osób. Miliony zdecydowały się oglądać rozgrywki online. Za pośrednictwem Twitch.tv rozgrywki śledziło w sumie 27 milionów unikalnych użytkowników.

 


Zmagania oglądano w sumie przez prawie 34000000 godzin. W najlepszym momencie rozgrywki oglądało ponad 1300000 osób, co daje wzrost o ponad 30% w porównaniu do oglądalności zawodów Counter-Strike spod szyldu ESL One, które odbyły się zaledwie pięć miesięcy temu. Ustanowiono w ten sposób rekord zarówno ESL, jak i samej gry. E-sport to coraz większe przedsięwzięcie, a dzięki temu również coraz bardziej smakowity kąsek dla tych, którzy graniem chcieliby zarabiać na chleb. 

W scenografii wykorzystano najnowsze ekrany diodowe 3mm, 6mm i 8mm, ruchome głowy CP Mythos, Shapry a także Robe Robin 1200 i kilkadziesiąt urządzeń diodowych marki Fourlight oraz projektory BARCO HDF i HDX.

 


Projekt scenografii i oświetlenia: Adam Tyszka
Produkcja techniczna i koordynacja: Michał Mrzygłocki
Operatorzy konsolet: Wojtek "Koper" Koperski, Michał "Kurczak" Mazurkieiwcz
Wizualizacje: Paweł Falkowski
Zarządzanie multimediami: Paweł Pawelec
Projekt i instalacja zasilania: Łukasz Koc

Nie sposób też nie wspomnieć o całym zespole ARAM, który wszystko sprawnie i zgodnie z projektem postawił na czas. Wizualizacje to działo Pawła Falkowskiego a nad produkcją całości czuwał Michał Mrzygłocki.

OBSŁUGA TECHNICZNA: Aram - www.aram.pl

NAJNOWSZE WYDARZENIA

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIAPRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)