Google Analytics
73
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij link
Wydarzenia > Adamson zaprezentował Serie S i IS na targach PLASA SHOW 2017
18-09-2017

Adamson zaprezentował Serie S i IS na targach PLASA SHOW 2017 

Adamson Systems Engineering, we współpracy ze swoim dystrybutorem w Wielkiej Brytanii, firmą The Warehouse Sound Services, jest wystawcą na tegorocznej edycji targów PLASA SHOW w Olympii w dniach 17-19 września 2017 r.

 

W trakcie tegorocznej odsłony targów Plasa prezentowana jest seria IS i nowa seria głośników klasy premium, na miejscu obecny jest też kluczowy personel firmy Adamson i The Warehouse Sound Service. Prezentowane są również rozwiązania touringowe serii S marki Adamson, w tym flagowa wersja S10. W Wielkiej Brytanii pojawiły się także dwukanałowe, zestawy liniowe, które wystąpiły na koncertach Bryana Adamsa i Shawna Mendesa, a także na ważnych eventach, jak Trainspotting w Edynburgu w Rock the Stadium w Falkirk z Madness i Jess Glynne, a także festiwal muzyki Montrose, którego głównym punktem były występy The Beach Boys i Deacon Blue.

 

Tego lata "The Warehouse Sound Services" wykorzystał ponad sto głośników Adamson - w tym S10 - na koncercie Fire Money w Virgin Money, który zakończył Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu z udziałem Scottish Chamber Orchestra.

 

Podczas PLASA 2017 Adamson i The Warehouse Sound Services, ogłosili premierę serii IS w Wielkiej Brytanii.  Instalacyjne zestawy line array łączą świat raiderowych doświadczeń ze światem instalacji stałych. Dotychczasowe opatentowane zdobycze technologiczne marki, takie jak Controlled Summation Technology, Advanced Cone Architecture, a także intuicyjny rigging zastosowany, również w serii instalacyjnej, zapewniają jednolity standard mocowań dla zestawów z portfolio marki Adamson.

 

Seria IS składa się obecnie z dwóch modeli szerokopasmowych. Pierwszy z nich oparty został na siedmiocalowych driverach IS7, drugim przedstawicielem jest natomiast IS10 stanowiący dwudrożną jednostkę opartą na dwóch wykonanych z kevlaru głośnikach ND10-LM o średnicy 10 cali i driverze kompresyjnym NH4TA2 o średnicy 1,5 cala. Głośniki możemy wesprzeć dedykowanymi subwooferami: IS118 - opartym na osiemnastocalowym głośniku niskotonowym oraz IS119 - opartym na dziewiętnastocalowym głośniku z kevlaru, który wspiera autorska technologia producenta Advanced Cone Architecture. Moduły szerokopasmowe cechuje dyspersja w zakresie 100 × 12,5° (HxV) dla IS7 oraz 110° × 10° w przypadku IS10, a subwoofery zawdzięczają poprawną pracę potężnego głośnika niskotonowego pięciocalowej cewce.

IS7 pracuje w paśmie 80 Hz – 18 kHz, a jego szczytowy SPL to 138 dB, natomiast charakterystyka częstotliwościowa IS10 mieści się w zakresie od 60 Hz - 18 kHz z SPL równym 141,3 dB. Subwoower IS118 zaczyna grać od 35 Hz, oferując szczytowy SPL na poziomie 137 dB. Jeśli jednak wymagamy od subwoofera więcej, to powinniśmy skorzystać z możliwości modelu IS119, który gra od 30 Hz osiągając 138 dB SPL.  

 

System IS bazuje na złączach NL4, możliwe jednak będzie także jego okablowanie przy użyciu terminali śrubowych. Moduł szerokopasmowy, jak i subwoofer oferują technologię dostępną dotychczas jedynie dla scenicznych systemów liniowych. Przy czym IS jako system stricte instalacyjny może zostać zamówiony w kolorach z palety RAL.

 

Istotną cechą serii IS jest zastosowanie opatentowanej technologii Controlled Summation Technology (technologia kontrolowania sumowania). Dzięki jej zastosowaniu, na wyjściu falowodu jest formowana fala będąca sumą energii dla zakresu wysokich i średnich częstotliwości, co powoduje eliminację zjawiska interferencji tych częstotliwości.

 

Do wykonania obudowy modułów z serii IS wykorzystano sklejkę brzozową wzmocnioną staliwem, czyli stopem żelaza zawierającym mniej niż 2,0% węgla, używanym m.in. do produkcji samolotów odrzutowych. Istnieje również możliwość zastosowania listw ochronnych zapewniających dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem obudowy.

 

Wśród pracowników Adamsona uczestniczących w PLASA 2017 znaleźli się: Jochen Sommer, Dyrektor ds. Operacji Europejskich; Jasper Ravesteijn, Dyrektor Sprzedaży EMEA; Thomas Vestergaard, Dział Wsparcia Technicznego na terenie Europy; oraz Marc Weber, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami i Marką z kanadyjskiej siedziby firmy Adamson.

 

Warehouse Sound Services jest dystrybutorem Adamsona w Wielkiej Brytanii oraz firmą, która w ciągu minionego roku zainwestowała wiele środków w sprzęt firmy Adamson w celu wzmocnienia swojej pozycji na rynkach rentalowych i instalacyjnych na terenie Wielkiej Brytanii.


PRODUCENT: Adamson - www.adamsonsystems.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO-AVT - www.proaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NAJNOWSZE INSTALACJE

ARCHIWUM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


TESTY


Adamson M15

Jakość generowanego przez M15 dźwięku jest co najmniej bardzo dobra, jeśli nie powiedzieć, że znacząco odbiega od innych konstrukcji tego typu, oczywiście na plus. Przede wszystkim wyjątkowo wyrównana odpowiedź amplitudowa i brak tendencji do generowania buczących częstotliwości, są wyjątkowymi atutami tej konstrukcji.

Adamson Point 8

Kolumny oferują bardzo jasne i przejrzyste górne pasmo, przy mocy szczytowej na poziomie 1200 W. Ponadto jest to sprzęt porządnie skonstruowany i dość uniwersalny. Niezależnie, czy kolumny będą używane jako element instalacji, czy też jako odsłuchy typu wedge lub cześć systemu nagłośnieniowego, jestem pewien, że w każdym zadaniu poradzą sobie znakomicie.


PRENUMERATA PAPIEROWA


Ekskluzywne wydanie papierowe!
ZAMÓW
OSZCZĘDNOŚĆ I WYGODA

PRENUMERATA ELEKTRONICZNA


Przeczytaj jako pierwszy!
Ściągnij na tablet i smartfon
ZAMÓW (iOS)
ZAMÓW (Android)